Zioła na zdrowe włosy

Włosy to  ukoronowanie piękna nie tylko każdej kobiety, ale także mężczyzn. Niezależnie od tego, czy masz długie, krótkie, jasne czy ciemne włosy, zawsze powinny być one lśniące, jędrne, zadbane, a przede wszystkim dobrze odżywione.

Płukanie  wywarem z pokrzywy, łopianu lub rumianku  z pewnością przyniesie korzyści twoim włosom. Okład  z oleju  arganowego  doda im siły i blasku.


Ziołowe pokarmy dla twoich włosów:

Szałwia

Mówi się, że szałwia jest przeciwutleniaczem, który może pomóc w przedwczesnym starzeniu się oraz w walce z wolnymi rodnikami. Ponadto szałwia usuwa nadmiar sebum ze skóry, zapobiega trądzikowi i tym podobnym. Szałwia jest doskonałym środkiem przeciwłupieżowym . Oprócz dogłębnego oczyszczenia skóry głowy, nada włosom piękny połysk. W tym celu zalej 50g suszonej szałwii 1l gotującej się wody i parz pod przykryciem 10-15 minut, a następnie przefiltruj. Pozostaw do ostygnięcia.  Polewaj włosy na koniec mycia (bez spłukiwania) 2 do 3 razy w tygodniu przez 1 miesiąc.


Szałwia i jej niezwykłe właściwości 
„Kto ma szałwię w swoim ogrodzie, nie potrzebuje lekarza” tak brzmi popularne powiedzenie podsumowujące zalety szałwii. Napar z szałwii, choć nie zachwyca smakiem, rekompensuje to swoimi właściwościami. Szałwię świeżą, suszoną lub w postaci proszku można znaleźć o każdej porze roku. Czytaj dalej...



Liście mięty

Mięta nadaje się nie tylko do picia, ale także do pielęgnacji skóry. Olejek eteryczny z mięty pieprzowej znany jest ze swoich właściwości przeciwzakaźnych i przeciwzapalnych, które zwalczają swędzenie, podrażnienia, a tym samym łupież. Mięta oczyszcza i eliminuje toksyny, a tym samym oczyszcza skórę głowy. Ponadto mentol pomaga chronić włókno włosa, dzięki czemu włosy są elastyczne i łatwiejsze do rozczesania. A jak wiemy, zdrowa skóra głowy to zdrowe włosy.


Pokrzywa

Pokrzywa ma wiele zalet dla włosów: zatrzymuje wypadanie włosów, zmniejsza widoczność łupieżu, stymuluje wzrost włosów, nadaje połysk matowym włosom. Kilka liści pokrzywy można ugotować w wodzie, aby otrzymać napar do rozcieńczenia. Pokrzywę należy stosować ostrożnie, aby uniknąć ryzyka alergii i oparzeń. Możesz zatem wcześniej przeprowadzić test na alergen, a podczas obchodzenia się z rośliną pamiętaj o rękawiczkach. Zamiast naparu można również użyć hydrolatu z pokrzywy.


Łopian

Korzeń łopianu wspaniale wpływa na strukturę włosów; odżywia mieszki włosowe, stymuluje wzrost włosów, ogranicza łojotok. Działa również przeciwzapalnie i zwalcza łupież. Napar z liści i/lub korzeni można stosować jako płyn do płukania włosów szorstkich lub zapobiegający ich wypadaniu. Wreszcie łopian w połączeniu z pokrzywą dodaje włosom siły i blasku. 


Rozmaryn

Aby pozbyć się łupieżu i przetłuszczających się włosów oraz uchronić się przed wszami, zrób napar z rozmarynu i użyj go do ostatniego płukania. Opcjonalnie dodaj do naparu garść liści pokrzywy i szczyptę kwiatów lawendy.


Rumianek


Od dawna jest popularnym składnikiem produktów do pielęgnacji włosów jasnych. Dzięki żółtemu sercu zawierającemu apigeninę (barwnik), wywar z rumianku użyty do ostatniego płukania przywraca włosom złote refleksy. Pozwala również cienkim włosom lepiej zatrzymać spinki i inne akcesoria, które często wyślizgują się z rzadkich włosów.


Płukanie  wywarem z pokrzywy, łopianu lub rumianku  z pewnością przyniesie korzyści twoim włosom. Okład  z oleju  arganowego  doda im siły i blasku.


Nie chcesz codziennie przygotowywać wywaru z ziół? Poszukaj gotowych preparatów przygotowanych na ich bazie.


Zdrowe włosy i bujna grzywa to nie tylko szampony, to również kompleksowa troska o Twoje ciało, Twój styl życia, a także odpowiednie  naturalne produkty. Sposób, w jaki żyjemy, ma wpływ na to jak wyglądają nasze włosy, paznokcie i skóra. Nie lubisz tego? Zmień to! 


Dieta

Mieszek włosowy, ukryty w dolnej warstwie skóry, jest jedynym żywym miejscem, z którego komórki włosowe mogą czerpać  pożywienie. Prawdziwa troska o zdrowe i piękne włosy opiera się na regularnej i długofalowej zrównoważonej proporcji  aminokwasów, witamin i minerałów.

Jednym z ważnych czynników wpływających na zdrowie i kondycję włosów i skóry głowy jest zatem dieta. Niezrównoważona dieta prowadzi nie tylko do  spowolnienia wzrostu włosów , ale także do  zmniejszenia ich ilości i jakości .


Jakie pokarmy są dobre dla twoich włosów? 
Wielu osobom już w młodym wieku zaczynają wypadać włosy i stają się coraz słabsze. Wiele innych cierpi na przetłuszczające się włosy i łupież. Czy spożywanie niektórych pokarmów może pomóc nam poprawić zdrowie włosów i zapobiec ich wypadaniu? Czytaj dalej...


Stres

Wielu ludzi żyje w  szaleńczym tempie . Traktują stres jako normalną część życia. Starają się radzić sobie z  codziennymi wymaganiami  pracy, małżeństwa, prowadzenia domu, wychowywania dzieci itp. 

Udowodniono, że długotrwały,  przewlekły stres  może stymulować  pojawienie się całego szeregu chorób w naszym organizmie , w szczególności zaburzeń układu krążenia, odpornościowego, a  także pogorszenia jakości i wypadania włosów.


Pielęgnacja

Codzienne suszenie, prostowanie i  podkręcanie włosów osłabia je. Przynajmniej od czasu do czasu pozwól swojej grzywie  wyschnąć, a następnie ułóż ją za pomocą suszarki do włosów z niezbyt gorącym powietrzem.

Spróbuj znaleźć  odpowiedni szampon  do swoich włosów. Przyjrzyj się ich  składowi  – kofeina ogranicza wypadanie włosów, kwas hialuronowy zapewnia ich nawilżenie i gładkość, pantenol sprzyja regeneracji, keratyna wesprze wzrost nowych włosów.



MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TEŻ

AROMATERAPIA W WALCE Z BEZSENNOŚCIĄ 
Dobry sen zależy od wielu czynników: wygodnego łóżka, świeżego powietrza w pomieszczeniu, prawidłowego odżywiania. Dlatego też szukamy różnych sposobów aby przygotować się na dobry sen. Wybieramy wygodne materace, chodzimy na długie wieczorne spacery, rezygnujemy z ciężkich posiłków na kolację... Ale co zrobić gdy wciąż mamy trudności z zasypianiem? Czytaj dalej...

AROMATERAPIA I MASAŻE 
Masaż psychicznie odpręża umysł i ciało. To połączenie umysłu i ciała można dodatkowo wzmocnić poprzez dodanie ziołowych preparatów. Wielu masażystów używa olejków pachnących esencjami roślinnymi. Inni używają ziół w tradycyjnie leczniczy sposób, w tym herbat, olejków i plastrów. Czytaj dalej...

ZIOŁA, KTÓRE MOŻNA STOSOWAĆ NA BEZSENNOŚĆ 
Bezsenność może mieć znaczący wpływ na jakość Twojego życia. Leki na receptę rzadko rozwiązują podstawową przyczynę bezsenności, zamiast tego leczą jedynie objaw – a mianowicie pogorszenie jakości snu. Ponadto środki nasenne mają szereg skutków ubocznych, których nie ma medycyna naturalna na bezsenność. Czytaj dalej...

Wszystko, co musisz wiedzieć o ziołach 
Zapewne znasz takie zioła jak tymianek, bazylia, pietruszka, oregano, mięta, melisa oraz wszystkie inne mniej lub bardziej popularne. Ale może nie do końca wiesz, jak je używać, jak najlepiej je wykorzystać podczas gotowania i w ogóle dlaczego warto po nie sięgać? Czytaj dalej...

3 ZIOŁA NA DOBRY NASTRÓJ 
Poznaj zioła na depresję, które przydadzą Ci się również w kuchni. Poznaj 3 zioła na dobry nastrój. Czytaj dalej...

Komentarze